Przypominamy, że na terenie Parku obowiązuje bilet wstępu. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu zalecamy posiadanie gotówki (słabe zasięgi często uniemożliwiają wykonanie transakcji za pośrednictwem terminali płatniczych). Bilety należy zachować do kontroli.
Stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej znajduje się w Majdanie. Trasy przejazdu to Majdan – Balnica – Majdan (ok.2godziny)
Linię zbudowano w 1872 r. z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Łączyła ona Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96.
Dziś jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia Drezyn Rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku.
Kolej gondolowa PKL Solina to najnowocześniejsza tego typu kolej w Polsce.
Zobacz Jezioro Solińskie i niezwykły bieszczadzki krajobraz z wieży widokowej nad Soliną! .
Wkrocz w samo serce Tajemniczej Soliny, miejsce, gdzie tajemnicze istoty zabiorą Cię w niezapomniany świat radości i zabawy. Poznaj od lat skrywaną tajemnicę Bieszczad! Ale… i bądź czujny! – nigdy nie wiadomo kiedy złowieszcze Biesy opuszczą swoją grotę!
Zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m, podzieloną na 43 sekcje, wysokości 82 m i objętości betonu 760 000 m3.
Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Wystawa posiadająca – w dużym stopniu – autorski profil jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim ta sztuka podlegała w czasie.
Na obszarze południowo-wschodniej Polski do 1947 roku w sposób zwarty występowały cztery grupy etnograficzne: Bojkowie i Łemkowie (grupy ruskie), Dolinianie (grupa o cechach polskich i ruskich) i Pogórzanie (grupa polska). To zróżnicowanie wpłynęło zasadniczo na charakter kultury materialnej (budownictwo, strój), duchowej (obrzędy rodzinne i doroczne) oraz wiele innych elementów życia codziennego.
Muzeum prezentuje kulturową różnorodność Bieszczadów, gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem okolicznych wsi, dworów oraz miasteczek. Utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Szczególnie zaś stara się zachować pamięć o Bojkach, dawnych mieszkańcach Bieszczadów, którzy od przeszło pięciu stuleci wzbogacali barwny krajobraz etniczny tych ziem, a których historia została przerwana w połowie XX w.
Zaledwie 4 lata temu w Europie nie było żadnego takiego obszaru, dziś mamy ich 13. Choć obszary te są różnego typu, ale łączy je to, co najważniejsze: rozgwieżdżone niebo oraz ludzie, którzy dostrzegają piękno tego nieba i chcą je zachować. Każdy obszar ciemnego nieba ma ten sam główny cel – powstrzymać światło „zalewające” noc. Celu tego nie można osiągnąć bez podniesienia świadomości skutków zanieczyszczenia światłem. Badania naukowe pokazują, że jest to jedna z najpoważniejszych form zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola w Medzilaborcach na Słowacji zostało założone w 1991 roku przez amerykańską rodzinę artysty Andy’ego Warhola i słowackie Ministerstwo Kultury. Do 1996 roku AWMMA nosiło nazwę The Warhol Family Museum of Modern Art.
Czas kiedy góry przykryte są śniegiem i temperatura spada znacznie poniżej zera jest wspaniały. Powodem tej atrakcyjności są wrażenia estetyczne płynące z surowości tych gór, wszechogarniający spokój jak również możliwość dobrej zabawy.
W Bieszczady na narty! Wyciąg Narciarski Kalnica zaprasza na najgłębiej położoną w Bieszczadach Wysokich stację narciarską Wyciąg talerzykowy, snow-tubing, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska i snowboardowa, kawiarenka.