Przejdź do treściPrzypominamy, że na terenie Parku obowiązuje bilet wstępu. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu zalecamy posiadanie gotówki (słabe zasięgi często uniemożliwiają wykonanie transakcji za pośrednictwem terminali płatniczych). Bilety należy zachować do kontroli. 

Stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej znajduje się w Majdanie. Trasy przejazdu to Majdan – Balnica – Majdan (ok.2godziny)

Linię zbudowano w 1872 r. z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Łączyła ona Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96.
Dziś jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia Drezyn Rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku.

Kolej gondolowa PKL Solina to najnowocześniejsza tego typu kolej w Polsce.

Zobacz Jezioro Solińskie i niezwykły bieszczadzki krajobraz z wieży widokowej nad Soliną! .

Wkrocz w samo serce Tajemniczej Soliny, miejsce, gdzie tajemnicze istoty zabiorą Cię w niezapomniany świat radości i zabawy. Poznaj od lat skrywaną tajemnicę Bieszczad! Ale… i bądź czujny! – nigdy nie wiadomo kiedy złowieszcze Biesy opuszczą swoją grotę!

https://www.google.com/search?q=park+rozrywki+tajemnicza+solina&oq=park+rozrywki+tajemnicza+solina&aqs=chrome.0.0i271j46i175i199i512j0i512l2j0i271j69i60.12866j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:80646916,vid:shCJ6TfouBE

Zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m, podzieloną na 43 sekcje, wysokości 82 m i objętości betonu 760 000 m3.

Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Wystawa posiadająca – w dużym stopniu – autorski profil jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim ta sztuka podlegała w czasie.

Na obszarze południowo-wschodniej Polski do 1947 roku w sposób zwarty występowały cztery grupy etnograficzne: Bojkowie i Łemkowie (grupy ruskie), Dolinianie (grupa o cechach polskich i ruskich) i Pogórzanie (grupa polska). To zróżnicowanie wpłynęło zasadniczo na charakter kultury materialnej (budownictwo, strój), duchowej (obrzędy rodzinne i doroczne) oraz wiele innych elementów życia codziennego.

Muzeum prezentuje kulturową różnorodność Bieszczadów, gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem okolicznych wsi, dworów oraz miasteczek. Utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Szczególnie zaś stara się zachować pamięć o Bojkach, dawnych mieszkańcach Bieszczadów, którzy od przeszło pięciu stuleci wzbogacali barwny krajobraz etniczny tych ziem, a  których historia została przerwana  w połowie XX w.

Zaledwie 4 lata temu w Europie nie było żadnego takiego obszaru, dziś mamy ich 13. Choć obszary te są różnego typu, ale łączy je to, co najważniejsze: rozgwieżdżone niebo oraz ludzie, którzy dostrzegają piękno tego nieba i chcą je zachować. Każdy obszar ciemnego nieba ma ten sam główny cel – powstrzymać światło „zalewające” noc. Celu tego nie można osiągnąć bez podniesienia świadomości skutków zanieczyszczenia światłem. Badania naukowe pokazują, że jest to jedna z najpoważniejszych form zanieczyszczenia środowiska naturalnego. 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola w Medzilaborcach na Słowacji zostało założone w 1991 roku przez amerykańską rodzinę artysty Andy’ego Warhola i słowackie Ministerstwo Kultury. Do 1996 roku AWMMA nosiło nazwę The Warhol Family Museum of Modern Art.

Czas kiedy góry przykryte są śniegiem i temperatura spada znacznie poniżej zera jest wspaniały. Powodem tej atrakcyjności są wrażenia estetyczne płynące z surowości tych gór, wszechogarniający spokój jak również możliwość dobrej zabawy. 

W Bieszczady na narty! Wyciąg Narciarski Kalnica zaprasza na najgłębiej położoną w Bieszczadach Wysokich stację narciarską Wyciąg talerzykowy, snow-tubing, wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska i snowboardowa, kawiarenka.

Maciej DudzińskiMaciej Dudziński
09:58 04 Oct 22
Bardzo smaczne jedzenie, burger w proziakach to super pomysł. Duże porcje, ok ceny i do tego piwko. Bardzo miła Pani z pięknym pieskiem. Urokliwe miejsce z krótkim menu. Bardzo polecam odwiedzić to miejsce i spróbować jedzenia popijając zimne piwo.
Filip TeterFilip Teter
14:36 22 Sep 22
Świetne, klimatyczne miejsce na spotkania ze znajomymi. Miejscówka idealna dla miłośników grilla pod różnymi postaciami. Również Ci co nie przepadają za grillem znajdą coś dla siebie 😉Docenić zarówno trzeba super miejsce, jak i niesamowicie smaczne jedzenie, przy którym, aż chce się spędzać czas razem z rodziną i przyjaciółmi.Dodatkowa atrakcją są wilki (specjalna rasa psów), które krążą wokół restauracji! 🐺😁Polecam wpaść i spróbować to miejsce wszystkim!
Magdalena TiréMagdalena Tiré
17:23 10 Sep 22
Bardzo klimatyczne miejsce, uroku dodaje koza ogrzewająca salę i mnóstwo miejsc na zewnątrz nad strumieniem. Pyszna karkówka, kiełbasa z dziczyzny i proziaki. Porcje duże. Możliwość zakupu regionalnego piwa. Ceny standardowe, miła obsługa, czas oczekiwania do 15 minut. Obok sklepik z autorskimi, unikatowymi pamiątkami, bez kiczu i tandety - dla koneserów. Szczerze polecam.
Beata GaczkowskaBeata Gaczkowska
14:26 08 Sep 22
Jedzenie super,miejsce piękne. Właścicielka super babka, obsługa na wysokim poziomie. Na miejscu gości wita piękny i bardzo mądry pies Emma. Dziękujemy i pozdrawiamy wraz z goldenem 😀 Polecamy wszystkim z czystym sumieniem i z pełnymi brzuchami - nie pożałujecie 👍
Marzena Król-MatejekMarzena Król-Matejek
20:12 10 Jul 22
Zamówiliśmy proziak burgery: dla mnie kurczak burger (proziak, filet z kurczaka, rukola, pomidor, cebula, ogórek, sos czosnkowy, sos BBQ) i kark burger dla męża (proziak, karkówka, rukola, pomidor, cebula, ogórek, sos czosnkowy, sos BBQ) - nie zdążyłam zrobić zdjęcia 😉 dla córeczki tradycyjnie frytki i na koniec ser owczy z żurawiną. Do picia Bolek i Lolek wszystkie dostępne smaki: oranżada, herbatka, truskawka z rabarbarem i lemoniada agrestowa. Wszystko było prze-py-szne! Polecam z całego ❤️. Na duży plus również leżaczki nad rzeczką oraz atrakcje dla dzieci (trampolina, huśtawki, zjeżdżalnia i piaskownica). Aaa i oczywiście na uwagę zasługuje "Wilcza Strefa" - miejsce z rękodziełem od lokalnych rzemieślników znajdująca się tuż obok baru.
js_loader